O mnie

Swoją pierwszą przygodę z biznesem zacząłem dosyć wcześnie bo już na drugim roku studiów. Pomimo tego, że jako wybrałem studia prawnicze to szybko zauważyłem, że nie widzę siebie w tej roli, a to co naprawdę mnie interesuje do tworzenie biznesu. Dostałem okazję budowania odnogi firmy zajmującej się zabezpieczeniami i przez rok rozwijałem sprzedaż produktu jakim były systemy nawigacji dla flot samochodowych. Dzięki temu zyskałem bardzo dużo doświadczenia w sprzedaży i obsłudze klienta, ale też zyskałem szybko niezależność finansową.

Idąc za ciosem w 2009 roku postanowiłem założyć swoją pierwszą działalność – firmę consultingową. Szkoliłem się w zakresie pozyskiwania środków unijnych i pisania biznes planów i takie też usługi świadczyłem. Już wtedy było mi bardzo po drodze z marketingiem więc dodatkowo świadczyłem usługi marketingowe dla mniejszych podmiotów. Przez 2 lata pozyskałem dofinansowania dla kilkudziesięciu podmiotów i napisałem ponad 100 biznesplanów. Dzięki tej pracy zrozumiałem mechanizmy działania firm w bardzo różnych branżach od prywatnych przedszkoli, poprzez spółki informatyczne, na firmach produkcyjnych zatrudniających setki osób, kończąc.

Kolejne wyzwanie to rok 2011 i początki firmy, która wtedy zajmowała się nagrywaniem contentu video, aby po czasie stać się niezależnym domem produkcyjnym Foszer Sawicki i studiem animacji Better Story Studio. To moje pierwsze doświadczenia ze skalowaniem biznesu, tworzeniem struktury, wdrażaniem procesów i wychodzeniem z biznesem poza granice naszego kraju. Przez ostatnie 8 lat udało nam się zrealizować ponad 2000 produkcji dla podmiotów z 26 krajów, w tym w Polsce dla największych marek takich jak Coca Cola, Play, Mercedes etc.

W 2015 roku namawiam bliskie mi osoby do założenia cateringu dietetycznego, w którym one zajmą się działaniami operacyjnymi, a ja ułożeniem strategii rozwoju i realizacją działań sprzedażowo-marketingowych. W taki sposób powstaje catering dietetyczny Pomelo. Jest to dla mnie pole do tego, żeby testować i analizować nowe metody sprzedaży i marketingu. Dzięki temu zagłębiłem się bardzo w influencer marketing oraz narzędzia umożliwiające skalowanie sprzedaży online. Było to też moje pierwsze duże zetknięcie z biznesem B2C.

W 2018 roku kolejne nowe doświadczenie – zostaję Inwestorem i Business Angelem w spółce Sundose. To pierwszy biznes, w którym działam doradczo, a nie operacyjnie. Głównym obszarem, w który się angażuję jest Growth czyli między innymi strategia marketingowa, budowanie sieci dystrybucji, skalowanie biznesu poza Polską.

Pracując przy Sundose zauważam, że działania doradcze są tym w czym czuję się mocny i sprawia mi to ogromną przyjemność. W każdej ze spółek, którą zakładałem ograniczam moje zaangażowanie operacyjne, aby docelowo móc w 100% skupić się na działce doradczej. W tym czasie angażuję się consultingowo w kolejne projekty, spółki, start upy, brandy czy marki osobiste. Jestem tam gdzie potrzeba strategii rozwoju, sprzedaży, marketingu czy pomocy networkingowej.

Jeżeli widzisz pole do współpracy – zapraszam!